O MNĚ

MUDr. Jaroslav Orlík

Po absolvování lékařské fakulty v Olomouci v roce 1981, krátké epizodě v lázních Karlova Studánka a praxi vojenského lékaře během základní vojenské služby jsem se stal internistou v nemocnici v Krnově.

Jako nejmladší lékař interního oddělení  jsem se stal ústavním dietologem a od té doby se zabývám výživou, redukcí hmotnosti, doplňky stravy. 

Atestace z vnitřního lékařství a gastroenterologie, práce primáře interního oddělení a gastroenterologa a členství v různých odborných společnostech k tomu přispěly.

Jak být zdravý?

Ve škole i v postgraduálním studiu k atestacím jsem se učil, jak léčit nemoci, ale neučili mne, jak být zdravý.

Jako gastroenterolog jsem dospěl k poznání, že naše strava neobsahuje všechny živiny, které bychom od ní očekávali a které potřebujeme pro své zdraví. Začal jsem se zajímat o doplňky stravy.

Přečetl jsem spoustu knih na téma doplňků stravy, jaké kdy brát. Každý autor popisuje v různých situacích různé doplňky stravy, ale vždy doporučuje na určitou nemoc určité doplňky stravy stejné pro každou osobu. To mi nedávalo smysl.

Zajímalo mne, jak zjistit, které prvky, vitamíny a antioxidanty potřebuje konkrétní osoba a co jí doporučit, aby byla zdravá.

Analýza prvků ve vlasech

V roce 2001 jsem se seznámil na lékařské konferenci v Lodži s analýzou prvků ve vlasech. Poté jsem absolvoval sérii školení v oblasti interpretace této metody a praktickém použití, a to jak na oficiálních kurzech, tak i přímo v laboratoři.

Analýza prvků ve vlasech ukazuje na biochemické tendence v organizmu a na jejím základě je možno doporučit klientovi – pacientovi způsob stravování, cílenou suplementaci přírodními doplňky stravy a způsob vyrovnávání se se stresem.

Metoda mě velmi nadchla, protože jednak pracovala s biochemickou jedinečností každé osoby a jednak byla podložena biochemickým vyšetřením.  Vyzkoušel jsem ji na sobě a začal jsem ji používat i klientů.

Výsledky

Lidé, kteří se řídí doporučením dle analýzy prvků ve vlasech, mají skvělé výsledky ve smyslu podpůrné léčby různých chronických nemocí a také prevence (tedy: jak to udělat, abych byl zdravý i za dvacet nebo třicet let).

 

Jak šel život

  • 1981 promoce na lékařské fakultě a základní vojenská služba
  • 1982 - dosud internista a gastroenterolog v nemocnici v Krnově a v Opavě
  • 1985 atestace z vnitřního lékařství
  • 1990 atestace z gastroenterologie
  • 1995 - 2002 primář interního oddělení nemocnice v Krnově
  • 2001 - 2002 kurzy analýzy prvků ve vlasech 1.-4. stupně
  • 2003 - 2006 odborný zástupce laboratoře analýzy prvků ve vlasech Biomol pro Českou republiku
  • 2010 vydání knihy o analýze prvků ve vlasech Tajemství vlasů. Jak na tom jsme?
  • 2016 hlavní konzultant a školitel analýzy prvků ve vlasech laboratoře LifelineDiag pro Českou republiku

MÁ VIZE A POSLÁNÍ

Pomáhám lidem na cestě ke zdraví s využitím analýzy prvků ve vlasech .  
Pomáhám lidem převzít zodpovědnost za své zdraví, být zdravý a zpomalovat stárnutí. Děje se tak změnou způsobu stravování, pomocí doplňků stravy,  pohybovou aktivitou, relaxací, optimistickým přístupem a  využíváním analýzy prvků ve vlasech.
Učím další lidi, jak využívat analýzu prvků ve vlasech nejen pro sebe, ale i pro další lidi.